Niezwykła lekcja biologii szóstoklasistów

12 marca 2024 r. uczniowie klas: 6a i 6c pod opieką p. Agnieszki Sollich oraz p. Urszuli Borkowskiej uczestniczyli w spotkaniu przyrodniczym  pt. „Podstępni łowcy – Jadowite tajemnice natury”. Wydarzenie odbyło się  w Bibliotece Pedagogicznej im.  Heleny Radlińskiej w Siedlcach.  Dr Barbara Patoleta, adiunkt Instytutu Nauk Biologicznych Uniwersytetu w Siedlcach przedstawiła prezentację, podczas której przybliżyła zgromadzonym uczniom i nauczycielom bardziej i mniej znane zwierzęta jadowite.
To wyjątkowe wydarzenie miało charakter edukacyjny, otwierając przed uczestnikami fascynujący świat jadowitych zwierząt i stanowiło ważny element edukacji przyrodniczej.
Uczestnicy wysłuchali z wielkim zainteresowaniem wykładu, mieli także unikalną możliwość dotknięcia i pogłaskania pająka, co stanowiło prawdziwą atrakcję tego wydarzenia.

Źródło: Biblioteka Pedagogiczna w Siedlcach