Kochajcie artystów, kochajcie Tuwima

Zgodnie z uchwałą Sejmu rok 2013 został ogłoszony Rokiem Juliana Tuwima. Decyzja ta jest hołdem składanym wielkiemu poecie, który zadebiutował w 1913 r. wierszem Prośba w Kurierze Warszawskim. Realizując postanowienia Parlamentu, z inicjatywy pani dyrektor, Magdaleny Olszewskiej – Silnej i p. wicedyrektor, Jadwigi Chomackiej, nasza szkoła przygotowała spektakl pt. Poetycki przekładaniec, który został wystawiony 21 listopada 2013 r.

Na uroczystość przybyli: p. Paweł Golec, Zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji UM Siedlce, p. Grażyna Sobiczewska, kierownik Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Siedlcach, p. Jadwiga Zgorzałek, dyrektor Publicznego Gimnazjum nr 2 w Siedlcach, p. Beata Górska, wicedyrektor Publicznego Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi, p. Barbara Maksymiuk i p. Krzysztof Tomaszewski, p. Paulina Peciak, poeci z Siedleckiej Grupy Literackiej Witraż, Telewizja Siedlce.
Widzowie obejrzeli krótki film pt. Pierwszy płacz Julka Tuwima, a przegląd twórczości poety rozpoczęliśmy Lokomotywą. Buchnęło, sapnęło i zagwizdało… W salonie literackim, nawiązującym wystrojem do dwudziestolecie międzywojennego, uczniowie recytowali wiersze poety m. in.: Sitowie, Melodia, Ranki jesienne, Do losu. Publiczność podziwiała układy choreograficzne do utworów: Grande Valse Brillante i Wspomnienie. Widzowie wysłuchali refleksyjnych piosenek: Miłość ci wszystko wybaczy i Tomaszów. Na zakończenie spektaklu młodzi aktorzy rozbawili publiczność, wyciągając rzepkę. Na uwagę zasługuje dekoracja wykonana przez p. Jolantę Hardej i p. Bożenę Prachnio. Spektakl przygotowały: p. Małgorzata Jaroszczyk i p. Jolanta Batok – nauczycielki języka polskiego.

Informacje o uroczystości znajdziecie też na Wiadomości Siedleckie i Podlasie24.

Skip to content