III Festiwal Projektów Edukacyjnych

W dniu 27 maja 2015 r. odbył się w naszym gimnazjum III Festiwal Projektów Edukacyjnych.
Uroczystość ta była podsumowaniem trzech dużych działań w naszej szkole. Pierwsze z nich to projekty edukacyjne klas drugich, kolejne to finał Interdyscyplinarnego Projektu Zdrowie i projektu Trzymaj Formę.
W tym dniu wszyscy uczniowie klas drugich prezentowali efekty swojej pracy nad projektami edukacyjnymi. Część grup projektowych robiła to w klasach, gdzie widzami byli pierwszo i trzecioklasiści. Cztery najlepsze projekty zostały nagrodzone i zaprezentowane na sali gimnastycznej. Wśród nich znaleźli się uczniowie z klasy IId z tematem „Dlaczego samolot lata?” – opiekun p. E. Ilczuk i „Kulinarna podróż po Zjednoczonym Królestwie” – opiekun p. M. Walęcka, IIc z tematem „Kuchnia włoska” – opiekun p. K. Manuszewska i IIf, którzy zaprezentowali ormiańską mniejszość narodową – opiekun p. M. Woźnica.
Drugą część uroczystości stanowiło podsumowanie Interdyscyplinarnego Projektu Zdrowie. Wzięły w nim udział w różnych formach wszystkie klasy naszego gimnazjum. Pierwszoklasiści zajmowali się szkodliwością działania nikotyny, drugie klasy – alkoholu, trzecioklasiści natomiast poznawali negatywne skutki działania narkotyków na organizm człowieka. Uczniowie w ramach realizacji projektu pisali przemówienia, teksty piosenek, scenariusze scenek teatralnych, tworzyli prezentacje multimedialne, wykonywali plakaty – a wszystko po to, aby zachęcić innych do zdrowego stylu życia.
W naszym gimnazjum od września 2014 roku realizowany był również projekt Trzymaj Formę. Organizatorem tego programu jest główny Inspektorat Sanitarny i Stowarzyszenie Polska Federacja Producentów Żywności. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „Talerz zdrowia- skuteczne narzędzie zdrowego odżywiania”.
Uczniowie w ramach tego projektu wykonali plakaty w języku polskim, niemieckim i angielskim, które można było oglądać na sali gimnastycznej oraz przygotowali stoisko ze zdrową żywnością. Projekt ten miał też na celu zachęcenie młodzieży do aktywności fizycznej, dlatego uczniowie klasy sportowej zaprezentowali obwód stacyjny: siłowo-wytrzymałościowy. Poprowadził je nauczyciel wychowania fizycznego p. Emil Kożuchowski.
W festiwalu wzięli udział nauczyciele z Panią dyrektor Magdaleną Olszewską- Silną, uczniowie gimnazjum, oraz zaproszeni goście. Byli wśród nich: Pan Maciej Nowak, Przewodniczący Komisji Sportu i Rekreacji, Pani dr Lucyna Dołowska-Żabka, adiunkt z Instytutu Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego, Pani Anna Pawlusiewicz i Pani Elżbieta Olszewska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. W festiwalu uczestniczył również Dyrektor Publicznego Gimnazjum nr 3 w Siedlcach, p. Dariusz Kupiński oraz Pan Waldemar Maciołek, Przewodniczący Rady Rodziców, rodzice uczniów klas II oraz siedleckie media.
Uroczystość przygotowała Pani Agnieszka Karpińska – nauczyciel historii i szkolny koordynator projektów oraz Pani Elżbieta Śladowska nauczycielka biologii i pani Urszula Borkowska – nauczycielka chemii. Wspaniałe dekoracje wykonały p. Agnieszka Tomczyk- Gajewska i p. Aneta Tomaszewska przy nieocenionej pomocy nauczycieli w-f. Sprawami technicznymi zajął pan Andrzej Wojtowicz razem z uczniami z klasy IIa, a nad wszystkim czuwała Pani Dyrektor Magdalena Olszewska- Silna. Wielkie podziękowania należą się też uczniom, którzy prowadzili uroczystość: Aleksandrze Fiuk i Jakubowi Wielogórskiemu oraz wszystkim biorącym udział w tym festiwalu. Specjalne podziękowania kierujemy do sponsorów: Pana Mariusza Grudy, Prezesa Agencji Rozwoju Miasta Siedlce, Pani Iwony Księżopolskiej, właścicielki firmy Iwonex, Pana Jerzego Cabaja, właściciela zakładu fotograficznego Foto Cabaj i restauracji Kamienica.
Festiwal zakończyła Pani Dyrektor szkoły słowami wielkiego człowieka renesansu Leonarda da Vinci: „Ten, kto chce pozostać w dobrym zdrowiu, powinien unikać smutnych nastrojów i zachowywać radosny umysł.” Wszystkim tego życzymy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content