Czytaliśmy Chłopów w Reymontówce

„Czytanie dobrych książek jest niczym rozmowa
z najwspanialszymi ludźmi minionych czasów.”
Kartezjusz

Narodowe Czytanie to akcja zainicjowana w 2012 roku  mająca na celu promocję  żywego słowa. Polacy czytali już m.in.  „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza, „Zemstę” Aleksandra Fredry, „Lalkę” Bolesława Prusa. W dniach 01 – 04. 10.2015 w Domu Pracy Twórczej Reymontówka w Chlewiskach  odbyło się czytanie „Chłopów” Władysława Reymonta, powieści,  za którą pisarz otrzymał literacką Nagrodę Nobla.
Powieść czytało 230 osób. Wśród nich Emilia Krakowska, Barbara Wachowicz i Ignacy Gogolewski. Naszą szkołę reprezentowali: Katarzyna Kordecka – uczennica kl.3a, Jakub Omelańczuk – uczeń kl. 2a, nauczycielki języka polskiego – p. Jolanta Batok i p. Małgorzata Jaroszczyk. W ten sposób w dworku, który  przed wojną należał do wdowy po pisarzu – Aurelii Reymontowej, upamiętniono 90. rocznicę śmierci noblisty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content