Obchody XV Dnia Papieskiego

W dniu 16 października 2015 roku w naszej szkole obchodziliśmy XV Dzień Papieski pod hasłem: Jan Paweł II – Patron Rodziny.
Wdzięczni Bogu za każdy rok pontyfikatu św. Jana Pawła II włączyliśmy się w naszym gimnazjum w budowę „żywego pomnika” Ojcu Świętemu. W 37 rocznicę wyboru Kardynała Karola Wojtyłę na Stolicę Piotrową zorganizowaliśmy kiermasz domowych wypieków pod hasłem „Papieskie kremówki”. W ten sposób wsparliśmy kolejny raz fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która opiekuje się uzdolnionymi dziećmi i młodzieżą z ubogich rodzin z małych miejscowości.
Młodzież przy pomocy rodziców przygotowała tak bogatą ofertę ciast, że mogłaby przebić możliwości niejednej cukierni. Na łakomczuchów czekały rozpływające się w ustach serniki, sezonowe szarlotki, czekoladowe murzynki, wszelkiego rodzaju kremowe przekładańce i ogromna oferta przeróżnych ciastek, babeczek, rogalików i muffinek. Trudno wszystko spamiętać, ponieważ w tym roku 16 klas naszego gimnazjum przygotowało coś pysznego. Klasa rekordzistka – IIIa zdobyła najwyższe podium z kwotą 201 zł, które udało się uzbierać ze sprzedaży słodkości. Liczy się jednak każda złotówka ofiarowana na dobroczynny cel.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom, rodzicom i nauczycielom. Tym, którzy ofiarowali pyszności, i tym, którzy w tym dniu sprawili sobie i swoim bliskim ucztę smakową – kupili często nie jeden kawałek pysznego ciasta.
W tym roku zasililiśmy konto fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” kwotą 996 zł 50 groszy.
Jeszcze raz dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i już zapraszamy na kontynuację akcji w przyszłym roku.

Agnieszka Karpińska, Bogumiła Panufnik, Marina Winogradowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content