Piłkarskie podium

W dniu 28 października 2015r. odbył się pierwszy etap gimnazjalnych rozgrywek miejskich w piłce nożnej chłopców. Drużyna z naszego gimnazjum trafiła do grupy B, w której rywalizowało z zespołami PG5, PG2 oraz PG6. Turniej rozgrywany był na obiektach sportowych PG5 , a rozgrywany był systemem „każdy z każdym”. Dwie najlepsze drużyny z turnieju automatycznie uzyskiwały awans do turnieju finałowego.
Chłopcy z naszego gimnazjum w pierwszym meczu gładko wygrali z gimnazjum PG2 o czym może świadczyć wynik 6:0 dla naszego zespołu. W drugim meczu turnieju uporaliśmy się z gospodarzem wygrywając po niezwykle zaciętym meczu 4:3, wynik ten dal nam już przed rozegraniem trzeciego meczu awans do turnieju finałowego.
Jednak aby rzetelnie zdać relacje z przebiegu rozgrywek trzeba odnotować iż po bardzo słabej grze w trzecim meczu przegraliśmy w dość rozczarowujący sposób, mecz zakończył się wynikiem 8:1 dla PG6.
Turniej finałowy odbył się na obiektach sportowych PG4. Do tego etapu rozgrywek awansowały zespoły z PG4, PG1 oraz dwa zespoły z PG6.
W związku z tym iż uzyskaliśmy awans z drugiego miejsca mecz półfinałowy przyszło nam grać z drugim zespołem PG6. Pomimo tego że piłkarsko byliśmy zespołem zdecydowanie lepszym mecz zakończył się remisem 1:1 jednak aby wyłonić zespól który zagra w finale musieliśmy uczestniczyć w konkursie rzutów karnych. W tym elemencie piłkarskiego rzemiosła potrzebne jest szczęście a to jednak nam nie dopisało i niestety przegraliśmy ten konkurs 3:2.
W drugim półfinale drużyna PG6 pokonała PG4, co oznaczało ze w finale grały drużyny z jednego gimnazjum , a w meczu o trzecie miejsce spotkaliśmy się z PG4. W meczu tym postawiliśmy wszystko na jedną kartę i wyszliśmy na mecz bardzo zmotywowani do zagrania dobrego meczu. Przyniosło to dość szybko efekty w postaci zdobywanych bramek, pod koniec meczu wdarło się jednak rozluźnienie co przyniosło taki skutek że mecz zakończył się wynikiem 4:2 dla naszej drużyny.
Osiągniecie trzeciego miejsca w fazie finałowej można uznać za sukces jednak odczucia po meczu półfinałowym pozostawiły niedosyt z osiągniętego wyniku. Na pewno jednak zmobilizuje to nas do dalszej pracy aby w przyszłości w jeszcze lepiej reprezentować nasze gimnazjum.
Gr.B
G 5 Siedlce – G 6 Siedlce I (0 : 2)
G 1 Siedlce – G 2 Siedlce II (5 : 0)
G 5 Siedlcer – G 1 Siedlce (3 : 4)
G 6 Siedlce I – G 2 Siedlce II (11 : 1)
G 5 Siedlce – G 2 Siedlce II (4 : 2)
G 6 Siedlce I – G 1 Siedlce (8 : 1)
Tabela
1. G 6 Siedlce I (3 9 21 : 2)
2. G 1 Siedlce (3 6 10 : 11)
3. G 5 Siedlce (3 3 7 : 8)
4. G 2 Siedlce II (3 0 3 : 19)
FINAŁ
G 6 Siedlce II – G 1 Siedlce (1 : 1 k. 3 : 2)
G 4 Siedlce – G 6 Siedlce I (1 : 7)
mecz o III miejsce
G 1 Siedlce – G 4 Siedlce (4 : 2)
mecz o I miejsce
G 6 Siedlce I – G 6 Siedlce II (4 : 1)

Ireneusz Dyć

Skip to content