Klasy 3a i 3d na wycieczce do Warszawy

21 stycznia uczniowie klasy 3a i 3d uczestniczyli w wycieczce do Warszawy, podczas której zwiedzili  gmach Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej oraz Muzeum Więzienia Pawiak – nieistniejące już więzienie śledcze, gdzie w czasie II wojny światowej umieszczano osoby zatrzymane w łapankach, członków ruchu oporu i więźniów politycznych. Jednym z nich był Jan Bytnar ps. Rudy, bohater omawianej w gimnazjum lektury pt. „Kamienie na szaniec”. Następnie wzięliśmy udział w spektaklu Teatru Kwadrat pt. „Szalone nożyczki”. Jest to nietypowa sztuka, ponieważ jej autor główną rolę powierzył publiczności. Od jej spostrzegawczości i błyskotliwości zależy rozwój wydarzeń, a w konsekwencji również – a może i przede wszystkim – zakończenie przedstawienia. Ta interaktywna komedia fryzjerska bardzo się nam spodobała i z tego miejsca chcemy ją polecić tym, którzy w najbliższym czasie planują wyjazd do teatru w Warszawie.

Skip to content