Piłkarskie zmagania

Międzyszkolne rozgrywki piłki nożnej dziewcząt odbyły się 30.10.2017r na obiektach sportowych Szkoły Podstawowej nr 9. Do rozgrywek finałowych awansowały drużyny z 8 szkół podstawowych.Osiem drużyn dzięki rozegraniu rundy eliminacyjnej zostało podzielonych na 4 pary ćwierćfinałowe. Przegrany zespół ze swojej pary zostawał sklasyfikowany na miejscu 5-8, a drużyny które wygrały swój pojedynek, grały jeszcze półfinały oraz mecz o trzecie lub pierwsze miejsce.
W wyniku niekorzystnego losowania oraz nielogicznie skonstruowanego regulaminu rozgrywek nasza drużyna musiała rozegrać dwa mecze z rzędu. Wygrywając mecz ćwierćfinałowy z SP8 musieliśmy po krótkiej przerwie grać mecz półfinałowy z gospodarzem turnieju SP9. Nasze zawodniczki pokazały charakter i walczyły do samego końca o korzystny rezultat. Niestety jedna przypadkowa akcja zakończyła się utratą bramki, zniweczyło to wysiłek naszych dziewcząt i przełożyło się to na przegranie meczu 1:0. Pomimo niekorzystnego wyniku, zespół zagrał naprawdę bardzo dobry mecz przez co uwierzył w swoje umiejętności. Było to widać od początku spotkania o trzecie miejsce. Dominowaliśmy, mieliśmy kilka okazji do zdobycia bramki, byliśmy zespołem który prowadził grę, przez co nie dopuszczaliśmy przeciwnika w obręb naszego pola karnego. Pomimo tego nieskutecznie kończyliśmy nasze akcje i mecz zakończył się wynikiem remisowym. Do rozstrzygnięcia która drużyna zajmie 3 miejsce w grupie miały zdecydować rzuty karne. W tym elemencie gry okazaliśmy się lepsi od naszego przeciwnika i zasłużenie wygraliśmy ten pojedynek zajmując ostatecznie trzecie miejsce w rozgrywkach międzyszkolnych na etapie miasta.
Ćwiercfinał
I. SP 9 Siedlce – SP 7 Siedlce 3 : 0
II. SP 3 Siedlce – SP 5 Siedlce 1 : 1 k. 0 : 2
III. SP 2 Siedlce – SP 4 Siedlce 3 : 0
IV. SP 1 Siedlce – SP 8 Siedlce 1 : 0
Półfinał
V. SP 9 Siedlce – SP 1 Siedlce 1 : 0
VI. SP 5 Siedlce – SP 2 Siedlce 0 : 1
Mecz o III miejsce (przegrani V. i VI.)
SP 1 Siedlce – SP 5 Siedlce 0 : 0 k. 4 : 3
Mecz o I miejsce (wygrani V. i VI.)
SP 9 Siedlce – SP 2 Siedlce 1 : 0
Szkołę reprezentowały: Lipińska Wiktoria, Duszyńska Anna, Sztanjert Julia, Izdebska Julia, Umięcka Małgorzata, Rosa Ewelina, Kozioł Angelika, Urban Agnieszka, Justyna Chibowska.
Nasze zawodniczki rozegrały bardzo dobry turniej, zaangażowaniem, wiarą w sukces i pracą na boisku, pokazały że warto dalej rozwijać umiejętności piłkarskie. Inwestycja w ten zespół okazała się lokatą która przysporzyła dużo dobrych emocji oraz skutkowała odniesieniem bardzo dobrego rezultatu sportowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content