Natura uczy, dotlenia, aktywizuje, pobudza wyobraźnię, wzrusza i zadziwia

Uczniowie klas 1-3 skorzystali z zaproszenia od przyrody i z okazji Dnia Pustej Klasy postanowili opuścić mury szkoły i być jak najbliżej natury. Dzień Pustej Klasy jest wyjątkową, międzynarodową inicjatywą promującą wartość edukacji na świeżym powietrzu. Wszystko po to, aby odkrywać wartość edukacji terenowej – prawdopodobnie najbardziej uszczęśliwiającej formy edukacji na świecie. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły opuścili szkolne ławki dotleniając się, pobudzając wyobraźnię, wzruszając i zadziwiając.Radość była ogromna, a kreatywność nauczycieli pozwoliła pokazać najmłodszym , że wszystko co piękne jest na wyciągnięcie ręki.
Uczniowie uczestniczyli w grze terenowej- klasa 1b, lekcji plastyki- klasa 1a, zajęciach ruchowych- klasa 2b, a także w dyktandzie bieganym- klasy 3a i 3c. Uczniowie klas drugich spędzili ten czas na wycieczce w Krainie Przygód.
Niech każdy dzień będzie dla dzieci i młodzieży okazją do bliskiego kontaktu z przyrodą, do jej uważnej, czułej obserwacji i beztroskiego celebrowania jej piękna.

Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej

Skip to content