XXII Dzień Papieski – „Papieskie kremówki” A.D. 2022

Dnia 17 października 2022 roku obchodziliśmy w naszej szkole XXII Dzień Papieski pod hasłem: Blask Prawdy. Zgodnie z wieloletnią szkolną tradycją z okazji 44. rocznicy wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową Szkolny Klub Wolontariatu, katecheci i uczniowie z 10 klas (często przy pomocy kochanych mamJ) przygotowali przepyszne stoiska pełne różnorodnych ciast, ciasteczek, babeczek, deserków i innych słodkości – „Papieskie kremówki”.

Coroczna akcja była okazją do wsparcia zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin z małych miejscowości w ramach budowy „żywego” pomnika św. Janowi Pawłowi II.

W tym roku padł REKORD. Konto Papieskiej Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zasililiśmy kwotą 1468,39 zł. Najwięcej pieniędzy zebrała klasa 5a – 470 zł. Brawo!

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję „Papieskie kremówki” za przygotowane ciasta, za każdą złotówkę, każdego grosika i dobroć Państwa serc. Mamy nadzieję, że będąc w domu Boga Ojca, św. Jan Paweł II jest z nas dumny i błogosławi nam na dzieła miłosierdzia.

Szkolny Klub Wolontariatu i katecheci

Skip to content