Tuż za podium

28 października roku bieżącego odbył się turniej finałowy gimnazjady miejskiej w piłkę nożną chłopców. Drużyna z naszego gimnazjum po wygraniu pierwszego turnieju półfinałowego przystąpiła do rozgrywek z dużymi nadziejami , tym bardziej że pierwszy etap tych rozgrywek wygraliśmy zdecydowanie oraz w pełni zasłużenie, pokonując  PG2, PG4 oraz Gimnazjum Katolickie.
Pierwszy pojedynek graliśmy z PG 6. Niestety mecz zaczął się dla nas zdecydowanie źle. Dość szybko dwie stracone bramki podziałały na nasz zespół destrukcyjnie, gra nie układała się nam kompletnie, mieliśmy swoje sytuacje do zdobycia bramki jednak piłka do bramki wpaść nie chciała. Gdy w końcu składną zespołową akcję udało nam się wykończyć i cieszyć się z gola to zostaliśmy skarceni bramką do szatni i pierwszą połowę przegrywaliśmy 3:1. W drugiej części, staraliśmy się , walczyliśmy, sami jednak bramki nie strzeliliśmy za to daliśmy się zaskoczyć jeszcze dwa razy i mecz zakończył się naszą porażką 5:1.
Podłamani takim obrotem sprawy wyszliśmy na mecz o trzecie miejsce z chęcią pokazania dobrego futbolu. Najtrafniej opisując ten pojedynek wypadało by napisać, że się po prostu odbył. Przeciwnik pokazał dużą wolę walki, wykorzystał nasze błędy i pokonał nas zasłużenie 4:2.
Ostatecznie zajęliśmy miejsce czwarte i pomimo tego, że mieliśmy nadzieje na dużo lepszy wynik to uczciwie trzeba przyznać że byliśmy tego dnia drużyną, która popełniła zbyt dużo błędów.
Nasze gimnazjum reprezentowali: Bober Sebastian, Bielecki Patryk, Marcin Borkowski, Łukasz Sala, Igor Łęczycki, Dawid Woźniak, Szymon Zienkiewicz, Adam Biarda, Sebastian Izdebski.

Skip to content