Zaczęły się matury.

Dlaczego o tym piszę? Przecież to nas nie dotyczy. Jednak poniekąd tak. Wkrótce szkoły ponadgimnazjalne pozbędą się klas trzecich/czwartych i będą potrzebowały nowego nabytku, czyli Was trzecioklasiści. A więc od 16 maja rusza nabór do szkół ponadgimnazjalnych, czyli liceów, techników i zawodówek, a Wy musicie wybrać dla siebie trzy (w szczególnych przypadkach dwie lub jedną) szkoły. Dla Was linki do: informacja nt. rekrutacji, etapy rekrutacji, wykaz placówek, gdzie można zrobić badania lekarskie.

Szczególnym przypadkiem jest szkoła popularnie zwana Katolikiem, gdyż ona nie uczestniczy w naborze internetowym. Więc, żeby iść do tej szkoły należy podanie złożyć oddzielnie (termin rekrutacji, zasady rekrutacji, regulamin rekrutacji), a wówczas w naborze internetowym wybrać można tylko dwie szkoły.

Wkrótce otrzymacie loginy i hasła do strony na której to właśnie będziecie wybierać owe szkoły.

Strona do logowania: https://siedlce.edu.com.pl/Kandydat

Słowo na koniec: właściwego wyboru!