Nasza szkoła została oceniona bardzo dobrze podczas ewaluacji zewnętrznej

W maju i czerwcu ubiegłego roku szkolnego w naszej szkole była przeprowadzana całościowa ewaluacja zewnętrzna. Otrzymaliśmy bardzo wysokie oceny. Na 17 badanych obszarów 15 oceniono jako poziom B, co oznacza wysoki stopień wypełniania wymagania przez szkołę i 2 jako poziom A, co oznacza bardzo wysoki stopień wypełniania wymagania przez szkołę.
Ewaluację zewnętrzną przeprowadza organ sprawujący nadzór pedagogiczny.
Wizytatorzy kompleksowo ocenili naszą placówkę, biorąc pod uwagę wyniki badań ankietowych i rozmów, jakie przeprowadzili z nauczycielami, uczniami, rodzicami i przedstawicielami instytucji współpracujących ze szkołą, ale też zapisy z ich własnych obserwacji podczas lekcji i przerw i dokumentację szkolną.
Z ewaluacji powstał szczegółowy raport, który jest dostępny dla każdego i zamieszczony jest na platformie internetowej www.npseo.pl. Raport określa poziom spełniania wymagań stawianych szkołom przez państwo. Pozwala rodzicom, uczniom, nauczycielom i wszystkim zainteresowanym dowiedzieć się, jak wartościowe są działania podejmowane w szkole. Czy uczniowie czują się w niej bezpiecznie, czy nauczyciele stwarzają im warunki do rozwoju na miarę ich możliwości, czy szkoła inspiruje do aktywności, czy ocenia sprawiedliwie i w sposób sprzyjający uczeniu się, jaką ma koncepcję działania.
Określa on nie tylko poziom, na jakim w badanej szkole realizowane jest dane wymaganie (od A – bardzo wysoki do E – niski), zawiera także konkretne przykłady. Zapraszamy do lektury.