Znaki Światowych Dni Młodzieży w Siedlcach

W sobotę 14 czerwca do Siedlec przybyły Krzyż Światowych Dni Młodzieży oraz Ikona Matki Bożej „Salus Populi Romani”. Pod pomnikiem św. Jana Pawła II Znaki Światowych Dni Młodzieży witali licznie zgromadzeni siedlczanie. W poniedziałek 16 czerwca młodzież naszej szkoły z pocztem sztandarowym i dyrektorem szkoły p. Magdaleną Olszewską-Silną oraz wicedyrektorem p. Urszulą Borkowską uczestniczyła w Eucharystii odprawionej w Katedrze przez Ordynariusza Siedleckiego ks. bp Kazimierza Gurdę. Następnie grupa uczniów wraz z nauczycielkami religii p. B. Panufnik i p. M. Winogradową wzięła udział w przemarszu z Krzyżem ŚDM do I LO im. B. Prusa. Około godz. 12 nastąpiło pożegnanie Znaków Światowych Dni Młodzieży. Było to wzruszające i bardzo ważne doświadczenie jednoczące młodzież. Chcemy pogłębiać naszą wiarę i pokazać innym, że warto być razem podczas takich uroczystości – powiedziała uczennica z PG1.