Podsumowanie Grand Prix w tenisie stołowy

Już po raz trzeci na sali gimnastycznej SP 1, odbył się turniej w tenisa stołowego. Zawody te miały na celu propagowanie dyscypliny sportowej jaką jest tenis stołowy, zorganizowanie czasu wolnego dla dzieci i młodzieży z naszej szkoły oraz wyłonienie najlepszych zawodników, którzy byliby w stanie rywalizować na zawodach międzyszkolnych. Przed ostatnimi turniejowymi pojedynkami było dużo niewiadomych. Dzięki temu, iż w ostatnim turnieju punkty za zajęte miejsca były przyznawane podwójnie, szanse na triumf w klasyfikacji ogólnej miało kilku zawodników.
Do zawodów przystąpiło 8 uczestników, zostali oni podzieleni na dwie grupy. W grupach odbywały się pojedynki „każdy z każdym” co pozwoliło nam wyłonić zawodników grających o miejsca I-IV.
1. D. Richter
2. M. Prokurat
3. M. Goławski
4. A. Świętochowski
Gruba B
1. K. Smętek
2. S. Dziak
3. W. Supeł
4. K. Tomaszewski
Pojedynki grupowe przyniosły kilka niespodziewanych rozstrzygnięć. Grupę A wygrał Dawid Richter a drugie miejsce zajął Adam Świętochowski. W grupie B triumf mógł celebrować Kajetan Tomaszewski a z drugiego miejsca do półfinałów zakwalifikował się Wiktor Supeł.
Półfinałowi przeciwnicy mierzyli się ze sobą po raz pierwszy, jednak na tym szczeblu rozgrywek – doświadczenie, opanowanie, oraz niuanse techniczne były po stronie faworytów rozgrywek. Pierwszy półfinał wygrał D. Richter, a w drugim lepszy okazał się K.Tomaszewski. W meczu o trzecie miejsce Wiktor Supeł pokonał Adama Świętochowskiego i zajął III miejsce. Warte odnotowania jest również fakt, że Wiktor Supeł był najmłodszym uczestnikiem turnieju. Reprezentował on klasę 2a szkoły podstawowej.
Wyniki trzeciego turnieju:
1. Dawid Richter
2. Kajetan Tomaszewski
3. Wiktor Supeł
4. Adam Świętochowski
5. Marcel Prokurat
6. Kamil Smętek
7. Szymon Dziak
8. Miłosz Goławski
Grand prix, a więc klasyfikacje łączna z trzech turniejów, zwyciężył uczeń klasy 5b Kajetan Tomaszewski. Drugie miejsce przypadło w udziale Dawidowi Richterowi, zaś trzecie miejsce wywalczył Adam Świętochowski.
Klasyfikacja końcowa grand prix Szkoły Podstawowej nr. 1
Generalna klasyfikacja po ostatnim turnieju:
1. Kajetan Tomaszewski – 34 punkty
2. Dawid Richter – 20 pkt
3. Adam świętochowski – 15 pkt
4. Wiktor Supeł – 12 pkt
5. Łukasz Wiśniewski – 12 pkt
6. Hubert Gruda – 10 pkt
7. Tomasz Wiśniewski – 6 pkt
8. Krzysztof Chibowski – 6 pkt
9. Filip Szomko – 2 pkt
10. Aleksander Fiuk – 2 pkt
11. Kamil Smętek – 2 pkt
12. Miłosz Goławski – 2 pkt
13. Marcel Prokurat – 2 pkt
14–17. Emil Bieliński, Brajan Łukasiewicz, Dawid Podfigórny, Jakub Grabczak,
W przeciągu trzech spotkań z tenisem stołowym, udało się zachęcić do uczestnictwa w zawodach 17 uczniów. Frekwencja ta nie jest może zadowalająca, jednak dzięki włączeniu tenisa stołowego do punktacji na Najlepszego Sportowca Szkoły, mamy nadzieją, że mobilizacja na tego typu turniejach organizowanych przez zespól nauczycieli wychowania fizycznego znacznie wzrośnie.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział a zwycięzcom gratulujemy.