Centralne zawody strzeleckie

W dniach 01-03.06.2015r. uczennice naszej szkoły wzięły udział w Centralnym Finale Zawodów Strzeleckich „O srebrny muszkiet” w Bydgoszczy organizowanych przez Ministerstwo Obrony Narodowej. W zawodach uczestniczyły męskie i żeńskie reprezentacje wszystkich województw. Rywalizacja odbyła się w konkurencji Karabin Standard – 60 strzałów leżąc z podziałem na zawodników licencjonowanych i bez licencji zawodniczej. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Aleksandra Krawczyk, Weronika Kowalczyk – z klasy IIIE oraz Wiktoria Zdunek z klasy IID wywalczyły 5 miejsce drużynowo. Natomiast indywidualnie Wiktoria zdobyła 3 miejsce z wynikiem 567 pkt./600 wśród zawodniczek bez licencji i Aleksandra 6 miejsce z wynikiem 568 pkt./600 wśród zawodników z licencją.
Należy zwrócić uwagę, że po raz drugi reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w zawodach rangi Mistrzostw Polski, ale pierwszy raz osiągnęła tak wysokie wyniki. Zawdzięczamy to współpracy z Klubem Strzeleckim „Dragon” w Siedlcach, gdzie uczniowie naszej szkoły w ramach zajęć pozalekcyjnych trenują strzelectwo sportowe. Reprezentantki naszej szkoły oprócz wysokich wyników sportowych i otrzymanych nagród zdobyły dużo cennych punktów do szkoły średniej, a nasze gimnazjum zdobyło punkty w rywalizacji sportowej szkół. Opiekunem zawodniczek i prowadzącym sekcje strzelecką jest pan Andrzej Wojtowicz.