Poczuć niesłyszalną muzykę

Dnia 5 czerwca mury naszej szkoły odwiedziła niesamowita grupa muzyczna „MOG-ę”- Muzyka Oczami Głuchych. W skład zespół pod przewodnictwem Pani mgr Haliny Grzeszczuk wykładowcy Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach wchodzą niesłyszący studenci. W koncercie wzięli udział uczniowie z klas edukacji wczesnoszkolnej.
Dzięki zaangażowaniu wykonawców odbyliśmy interesują podróż do świata, w którym mogliśmy nie tylko usłyszeć, ale przede wszystkim poczuć muzykę. Utwory wykonywane zostały w polskim języku migowym.
Osoby niesłyszące zdolne są do doświadczania muzyki za pomocą wytwarzanych przez dźwięk wibracji. To dzięki nim oraz z pomocą osoby prowadzącej, która jest dla nich niczym dyrygent dla orkiestry mają świetne poczucie rytmu.
Dzięki uprzejmości Pani Haliny Grzeszczuk, która na co dzień jest tłumaczem języka migowego nasi najmłodsi uczniowie nauczyli się gestów odpowiadających podstawowym zwrotom grzecznościowym „dzień dobry”, „dziękuję”, „poproszę”, „przepraszam” i „do widzenia”. Udało się również wspólnie migając odśpiewać przyśpiewkę „Szła dzieweczka do laseczka”.
Koncertowi towarzyszyła niezwykle ciepła i pełna energii atmosfera. Wykonania były pełne emocji i ekspresji. Bardzo dziękujemy całemu zespołowi studentów oraz Pani Halinie Grzeszczuk, za poświęcony nam czas. Za otwarcie drzwi do niezwykłego świata osób niesłyszących, a przede wszystkim za godny naśladowania wzór. Nie ważne jest to jakie w życiu spotykamy trudności i jakie bariery stoją nam na drodze- zawsze warto realizować swoje marzenia.
Podziękowania również dla Pani Agnieszki Janiszewskiej za pomoc w organizacji koncertu.