II Piknik Rodzinny w SP nr 1 w Siedlcach

„Rodzina to miejsce, gdzie życie się zaczyna, a miłość nigdy nie kończy…”

Pod takim hasłem w Szkole Podstawowej nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej
w Siedlcach odbywał się II Piknik Rodzinny. W sobotę 4 czerwca br. szkoła zamieniła się
w miejsce zabawy, rozgrywek sportowych, doświadczeń chemicznych oraz artystycznych doznań. Bogaty program imprezy oraz sprzyjająca pogoda, sprawiły, że na imprezę licznie przybyli uczniowie, rodzice oraz goście.

Piknik rozpoczęła część artystyczna w sali gimnastycznej. Dyrektor Szkoły, pani Magdalena Olszewska-Silna przywitała przybyłych gości oraz złożyła wszystkim dzieciom i ich rodzinom serdeczne życzenia. Przypomniała także, jak bezcenną wartością jest dla każdego z nas rodzina.

Dzieci z klas 1-3 przeniosły publiczność w magiczne miejsce śmiechu i zabawy, jakim jest cyrk oraz zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i taneczne. Wielką niespodzianką dla zgromadzonych był występ dzieci i pomocy nauczycieli przybyłych z Ukrainy. Wielu wzruszeń dostarczyło wykonanie tradycyjnej, ludowej pieśni ukraińskiej pt. „Kalina”.

Następnie wszyscy zebrani udali się na szkolne boisko, aby kontynuować rodzinne świętowanie. W plenerze czekało mnóstwo atrakcji przygotowanych przez nauczycieli szkoły. Zabawy ruchowe, dmuchana zjeżdżalnia, maraton zumby i rodzinne konkurencje sportowe dostarczały mnóstwa emocji i integrowały najmłodszych wraz z ich rodzicami. Olbrzymim zainteresowaniem dzieci cieszyły się loteria fantowa, zabawy z chustą animacyjną, tatuaże i pokaz baniek mydlanych. W słonecznym i kolorowym kąciku plastycznym mali i duzi artyści tworzyli monotypie. W trakcie imprezy goście mogli również podziwiać galerię prac uczniów klas czwartych. Obrazy powstały w trakcie zajęć arteterapeutycznych zatytułowanych „Autoportret barwnych emocji”. Dla miłośników relaksu i miłych wspomnień biblioteka szkolna przygotowała piknik czytelniczy oraz fotobudkę. Na Pikniku znalazło się także miejsce dla entuzjastów doświadczeń fizyczno-chemicznych. Młodzi laboranci na własne oczy zobaczyli między innymi jak powstaje erupcja wulkanu. Nie lada frajdą dla najmłodszych był pokaz wozu strażackiego i radiowozu policyjnego. Dużym zainteresowaniem cieszyło się także stoisko przygotowane przez żołnierzy 18. Batalionu Dowodzenia w Siedlcach.  Rozkoszą dla podniebienia były domowe wypieki przygotowane przez uczniów i ich rodziców, Wolontariat szkoły oraz lody, wata cukrowa, gofry i dania serwowane  z  food trucka.

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Siedlcach gorąco dziękuje wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji II Pikniku Rodzinnego oraz gościom za przybycie i aktywne uczestnictwo. Wsparcia szkolnemu przedsięwzięciu udzielili: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach, Komenda Miejska Policji w Siedlcach, żołnierze 18. Batalionu Dowodzenia w Siedlcach.

Do zobaczenia na kolejnym Pikniku za rok.