II Międzyszkolny Konkurs „Czy znasz swój język ojczysty?”

,,Język polski jest piękny, ponieważ szeleści jak jesienne liście, skrzypi jak mróz zimową porą, świszczy jak wiosenny wiatr, ale i tak rozgrzewa nas, niczym lato, ortografią i interpunkcją!” Karolina Błażejczyk

21 kwietnia 2022r. w Szkole Podstawowej nr 7 w Siedlcach odbył się II Międzyszkolny Konkurs „Czy znasz swój język ojczysty?”
Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych w trzech kategoriach wiekowych: klasy III- IV, V- VI i klasy VII – VIII.
Miło nam poinformować, że w kategorii klasy III-IV

II miejsce i tytuł Wicemistrza Poprawnej Polszczyzny otrzymała Aleksandra Oksiejuk, uczennica klasy 4c.

W kategorii klasy V- VI

III miejsce i tytuł Wicemistrza Poprawnej Polszczyzny otrzymała Sandra Zdun, uczennica klasy 5b.

W kategorii klasy VII- VIII

III miejsce i tytuł Wicemistrza Poprawnej Polszczyzny otrzymała Alicja Płatek, uczennica klasy 7b.

Podsumowanie konkursu i uroczyste wręczenie nagród odbyło  się w sobotę 11 czerwca  w Szkole Podstawowej nr 7 w Siedlcach.
Laureatkom gratulujemy!