Miejskie Igrzyska Młodzieży szkolnej w koszykówce chłopców

W dniu 01.03.2023 na sali gimnastycznej  KSP Siedlce odbył się finał koszykówki chłopców w kategorii klas starszych, w którym to nasza szkoła zajęła miejsce tuż za podium. Po wyjściu z pierwszego miejsca fazy grupowej koszykarze z SP1 pod opieką pana Pawła Kuligowskiego rozegrali mecz półfinałowy, ulegając nieznacznie SP5 (23-25) W drugim półfinale spotkały się SP8 i KSP, gdzie,, Ósemka „okazała się nieznacznie lepsza od ,,Katolika” i to ona zagrała w finale z ,,Piątką” a nam przyszło się zmierzyć w meczu o miejsce trzecie z gospodarzami turnieju. Niestety i tym razem musieliśmy uznać wyższość rywala, ulegając w stosunku 20-28, zajmując czwarte miejsce w mieście. Liczymy, że będzie lepiej w następnym roku.

Skład drużyny:Mikołaj Wielogórski 8a, Mateusz Bartczuk 8b,Natan Kazimierczak 8b, Kacper Piskorz 8b, Łukasz Danielak 8c,Jakub Korniluk 8c, Szymon Jędruszczak 8c, Michał Talacha 8c, Wiktor Pasztor 8c, Igor Plewa 8 c,Danil Vorotynskyi 7a.

tekst: P. Kuligowski