Dzień Psa w świetlicy

W związku z kalendarzem świąt nietypowych, świetlica szkolna w dniu 9 marca obchodziła Dzień Psa. Z tej okazji w  świetlicy pojawił się też gość – Fikuś -pies rasy Yorkshire terier. Yorki są psami o dużym temperamencie, wesołymi i pełnymi werwy. Uczniowie mieli okazję się o tym przekonać. Dowiedzieli się również o upodobaniach pieska, o jego ulubionych zabawach i pokarmach. Rozmawialiśmy także o opiece nad psem. Dzieci miały okazję zobaczyć tresurę pieska i jego wyuczone komendy. Wychowankowie świetlicy opowiadali także o swoich pupilach i pokazywali ich zdjęcia.

Był to w świetlicy dzień pełen wrażeń, zajęcia z pieskiem były dla dzieci pewnym rodzajem terapii, przyniosły wychowankom wiele pozytywnych wrażeń i satysfakcji.

Celem obchodów Dnia Psa było podkreślenie znaczenia tych zwierząt w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi na fakt, iż one podobnie jak my odczuwają różne emocje i należy czworonogów szanować i kochać.