II miejsce w Konkursie Kolęd i Poezji o Bożym Narodzeniu w języku niemieckim

Dnia 23 stycznia 2013 r. odbył się Konkurs Kolęd i Poezji o Bożym Narodzeniu w języku niemieckim zorganizowany przez Samorządowe Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach. W konkursie wzięło udział 6 zespołów z gimnazjów powiatu Siedlce, w tym 3 grupy z naszego gimnazjum. Każda z nich zaprezentowała wiersz oraz kolędę lub piosenkę o tematyce świątecznej.
W skład zespołu nagrodzonego w konkursie II miejscem wchodziły uczennice klasy trzeciej: Joanna Musiejczuk, która recytowała wiersz pt. „Am Weihnachtsbaum” przy akompaniamencie Oliwii Kruczyńskiej oraz Magdalena Rosa, która wykonała piosenkę o tematyce świątecznej „Lied eines Engels”. Do konkursu zostały one przygotowane przez p. Hannę Będkowską.

Dwa pozostałe zespoły również godnie reprezentowały nasze gimnazjum w konkursie. Uczennice p. J. Byczyńskiej–Kozioł z klasy 3c przestawiły wiersz „Weihnachten” recytowany przez Marię Kurkus oraz kolędę „O du fröhliche”, którą zaśpiewała Julia Jaroszczyk przy akompaniamencie Marii Kurkus i uczennic z kl. 3d – Oliwii Kruczyńskiej i Martyny Staręgi.

Zespół, przygotowany przez p. I. Wiśniewską-Mróz i p. E. Jurzyk–Niedziółkę, zaprezentował wiersz „Die Heilige Nacht” recytowany przez Magdalenę Kisielińską z kl. 2c oraz piosenkę świąteczną „Bald ist Weihnachten” w wykonaniu Moniki Bednarczyk z kl. 3e. Akompaniament do utworu wykonał uczeń kl. 3f – Adam Dudek.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.