Gospeliada 2013

26 kwietnia 2013 r. w Sali Widowiskowej Podlasie odbył się Koncert Finałowy Trzeciej Siedleckiej Gospeliady, której organizatorami było Publiczne Gimnazjum nr 1 oraz I Liceum Ogólnokształcące  im. B. Prusa w Siedlcach.
To niezwykłe wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Siedlce pana Wojciecha Kudelskiego.
Tematyka wykonanych utworów odnosiła się do kluczowych wartości w życiu człowieka. Usłyszeliśmy więc utwory, które mówiły o pokoju, tolerancji, miłości, godności, szacunku, przyjaźni oraz pomocy potrzebującym.
Koncert miał charakter konkursu, podczas którego wyłoniono laureatów oraz przyznano nagrody w dwóch kategoriach: licea oraz gimnazja.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zajęła, po brawurowym wykonaniu piosenki Alici Keys ‘If I ain’t got you’, Paulina Wereniuk z II Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Siedlcach.
II miejsce przypadło Joannie Kożuchowskiej z I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Prusa, a na miejscu III uplasował się zespół wokalny, również z I LO w Siedlcach.

W kategorii szkół gimnazjalnych I miejsce, piosenką ‘Amazing grace’, wyśpiewała bezkonkurencyjna Agnieszka Skup z Publicznego Gimnazjum nr 3.
Miejsce II przypadło Natalii Dymeckiej z PG nr 5, a nasze gimnazjum godnie reprezentowały Wiktoria Nasiłowska, Patrycja Łukaszuk oraz Olga  Ślepowrońska. Uczennice pod opieką pani Małgorzaty Rudnickiej zdobyły III miejsce.
Składamy serdeczne gratulacje wszystkim laureatom i ich opiekunom, a także dziękujemy wszystkim wykonawcom za wspaniały koncert i niezapomniane wrażenia.

Organizatorzy: Weronika Paczuska (PG1), Aneta Klepacka – Miler (I LO)
Zdjęcia: Małgorzata Ponikowska (PG1)