Sensoryczne zabawki

Uczniowie klasy 1 c w ramach udziału w Ogólnopolskim Projekcie „Każdy inny wszyscy równi” wykonywali sensoryczne gniotki. Niewielkie kolorowe zabawki to doskonałe narzędzie do stymulowania zmysłów i przynoszenia ulgi w przypadku stresu lub niepokoju. Praca przy ich wykonywaniu jest świetnym ćwiczeniem rozwijającym małą motorykę oraz kreatywność.
Dzieciaczki podeszły do zadania bardzo poważnie, na zajęcia przyszły wzorowo przygotowane. Rodzice zatroszczyli się, by dzieci miały wszystkie potrzebne pomoce i materiały. Zadanie było dość ekscytujące, ale momentami niełatwe. Nasypać lejkiem mąkę do butelki, a potem napełnić balonik wymagało u niektórych maluszków siły charakteru i niemałych kompetencji społecznych. Ćwiczyło wytrwałość, umiejętność proszenia o pomoc lub poczekania na swoja kolej. Dostarczyło także dużej dawki humoru. Efekty można obejrzeć na zdjęciach.

Tekst: Joanna Mendza
Fotografie: Mariusz Mazur