Europejski Dzień Języków Obcych w naszej szkole

Dnia 25 września 2015 r. odbył się w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Tradycyjnie tego dnia przedstawiciele klas pierwszych, drugich i trzecich wzięli udział w konkursach w języku angielskim i niemieckim.
Wśród klas pierwszych największą liczbę punktów uzyskała klasa 1b, drugie miejsce zdobyła klasa 1e, natomiast klasy 1c i 1d ex aequo miejsce trzecie.
W rywalizacjach klas drugich pierwsze miejsce zdobyła klasa 2b, drugie miejsce ex aequo klasy 2d i 2e a miejsce trzecie klasa 2f.
Z klas trzecich grupa która zdobyła najwyższą ilość punktów to przedstawiciele klasy 3a,drugie miejsce zdobyli przedstawiciele klasy 3e a trzecie klasy 3d.

Następnie uczniowie naszego gimnazjum obejrzeli program artystyczny przygotowany przez uczniów klas 2e, 2a, 2b, 2f, 3a, 3f ukazujący, jak ważna jest znajomość języków obcych we współczesnym świecie. Część artystyczna zakończyła się degustacją ciast z krajów europejskich.

Tego dnia został również rozstrzygnięty konkurs na najciekawszy plakat promujący Europejski Dzień Języków Obcych.
1 miejsce
Julia Chibowska (2e)
Julita Sosnowska (2e)
Karolina Olszewska (2e)
2 miejsce
Angelika Kozioł (1b)
3 miejsce
Kamila Zboina (3a)
Sandra Szmit (3a)

Wszystkim uczestnikom konkursów dziękujemy za udział.
Zwycięzcom gratulujemy.
Nauczyciele języków obcych.