Otwarcie wystawy „Generał Władysław Anders 1892 – 1970”

14 stycznia 2016 r. na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach otwarta została wystawa poświęcona bohaterowi II wojny światowej generałowi Władysławowi Andersowi. W wydarzeniu tym uczestniczyli uczniowie klasy IIa pod opieką wychowawcy p. Małgorzaty Woźnicy. Młodzież miała okazję obejrzeć zdjęcia ukazujące losy polskiej ludności cywilnej wywiezionej podczas II wojny światowej do ZSRR i szlak, który pokonała Armia Polska powstała w ZSRR pod kierunkiem generała Władysława Andersa, stacjonująca potem na Bliskim Wschodzie i walcząca we Włoszech między innymi pod Monte Cassino. Wystawę otworzyła córka generała p. Anna Maria Anders autorka książki „Córka generała i piosenkarki” oraz  prezydent Siedlec p. Wojciech Kudelski.
Dużo ciekawych informacji o generale dostarczyło również spotkanie z p. Anną Marią Anders, które po otwarciu wystawy odbyło się w auli Wydziału Humanistycznego. Córka generała zajmująco opowiadała o swoim dzieciństwie, młodości i relacjach ze sławnym ojcem, ubarwiając opowieść anegdotami i zabawnymi komentarzami.

Skip to content