PODSUMOWANIE PROJEKTU eTwinning: „Let’s cook”

W ramach projektu eTwinning pt. „Let’s cook”, do którego przystąpiły uczestniczki koła języka angielskiego z klasy Ia: Alicja Aniołek, Martyna Izdebska, Natalia Janaszek, Oliwia Korytowska oraz Oliwia Świętochowska, uczennice pracowały w drugim semestrze roku szkolnego 2015/2016 nad doskonaleniem znajomości języka angielskiego oraz technologii informacyjno-komunikacyjnych.
Partnerami w projekcie zostały szkoły z Turcji, Albanii oraz Polski. Językiem kontaktowym był język angielski. Celem projektu było wybranie dowolnych przepisów kulinarnych, przetłumaczenie ich na język angielski, wykonanie według sporządzonej instrukcji oraz udokumentowanie działań w formie prezentacji multimedialnej oraz gazetki szkolnej. Projekt był doskonałą okazją do integracji grupy, zdobycia nowych doświadczeń kulinarnych oraz poznania obcych kultur. Uczennice naszej szkoły przygotowały ciastka Snickers oraz ciasto Kinder Country według własnych przepisów. W czerwcowy poniedziałek odbyła się również degustacja ręcznie wykonanych smakołyków.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć oraz prezentacji w programie PREZI, a także do korzystania z naszych przepisów.
Uczestniczkom projektu serdecznie dziękuję za ogromne zaangażowanie oraz dobrą współpracę. Zachęcam również do kolejnych doświadczeń z programem eTwinning!

opiekun projektu
Kinga Ptaszyńska