Światowy Dzień Walki z Rakiem

W sobotę 4 lutego 2017 roku obchodziliśmy XVII Światowy Dzień Walki z Rakiem. Święto zostało ustanowione w 2000 roku podczas Światowego Szczytu Walki z Rakiem w Paryżu. Z tej okazji Polska Unia Onkologii – już po raz siedemnasty – zorganizowała Dzień Drzwi Otwartych w krajowych ośrodkach onkologicznych. Tego dnia mogliśmy wyrazić symbolicznie swoją solidarność z pacjentami onkologicznymi, ale również zadbać o swoje zdrowie. Nasza szkoła również przyłączyła się do tego święta. 7 lutego zostało zorganizowane spotkanie dla uczniów klas III z Panią Moniką Michalak, pracownikiem Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach, która przybliżyła młodzieży temat  nowotworów, profilaktyki oraz czynników zwiększających ryzyko zachorowania. Pogadanka była okazją do tego, by przypomnieć o tym, co w życiu najważniejsze – naszym zdrowiu.