Z wizytą u Drakuli – wyjazd językowy

W dniach 27, 29 oraz 30 marca 2017 r. młodzież naszego gimnazjum wzięła udział w wycieczkach językowych do 'Studio Buffo’ w Warszawie. Uczniowie z klas 1a, 1c, 1d, 1e, 1f, 2a, 2b, 2d, 2e, 3b, 3c, 3d, 3e i 3f mieli okazję obejrzeć sztukę teatralną w języku angielskim, pt. „Dracula and the Eco Worrior”.
Wampir Dracula, jeden z najsilniejszych i najbardziej przerażających mitów, został poddany współczesnej transformacji. Uniwersalny charakter tej postaci osadzono w zepsutym moralnie społeczeństwie. Paul Stebbings, reżyser spektaklu, odkrył mit na nowo i przedstawił postać wielkiego Wampira w odniesieniu do ładu współczesnego świata, tym samym zmuszając widzów do zastanowienia się nad głębszym przesłaniem. Poruszane na deskach sceny teatralnej problemy dotyczyły aktualnych problemów społecznych, w szczególności ekologicznych.
Spektakl w języku angielskim przygotowany został, jak co roku, przez utalentowanych aktorów z grupy teatralnej TNT Theatre Britain. Brytyjscy aktorzy zapewnili nam prawdziwą ucztę duchową oraz doskonałą zabawę. Podczas przedstawienia nie zabrakło kontaktu z publicznością, ekologicznego przesłania, dawki humoru oraz pięknego literackiego języka.
Czekamy z niecierpliwością na kolejne wyjazdy teatralno – jezykowe.

Dziękujemy Wam za wspaniały wyjazd!!!
Nauczyciele języków obcych oraz opiekunowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content