Wycieczka klasy 5b do Warszawy

Dnia 11 grudnia klasa 5b odwiedziła Warszawę wraz z opiekunami p. K. Michalak i p. K. Domańską. Na początek obejrzeliśmy wspaniałą wystawę plenerową w Muzeum Wojska Polskiego: artylerię, sprzęt pancerny, morski, samoloty, śmigłowce i broń rakietową z okresu od XV do XX wieku. Wiele z tych zabytków jest unikalnych w skali Polski, a nawet świata.
Następnie udaliśmy się do teatru Guliwer na spektakl pt. „Gwiazdka”. Opowiada on trzy przeplatające się ze sobą historie. Każda z nich zwraca uwagę na inny aspekt tego niezwykłego czasu. Przedstawienie zabiera widzów w podróż po tym szczególnym czasie, który dla niektórych jest okresem radosnego oczekiwania, a dla innych chwilą wyciszenia i oderwania od codzienności. Przezabawna drużyna Mikołaja bawi się pakując prezenty, samotna kobieta spędza czas w pustym mieszkaniu, a pastuszkowie zmierzają do stajenki, by przywitać Dzieciątko. Wszystkim przewodzi tytułowa Gwiazdka. Stroje, oprawa muzyczna i gra aktorska wszystkich nas zachwyciły i wprowadziły w świąteczny nastrój.
Ostatnim punktem naszej wycieczki była fabryka bombek. Zobaczyliśmy tam kolejne etapy produkcji bombek, od rozgrzanego do czerwoności szkła w dmuchalni, przez malowanie w srebrzalni, po malowanie w lakierni i wzorcowni. Wszystkie bombki wyprodukowane w fabryce są ręcznie zdobione i sami mogliśmy przekonać się jak ciężka jest to praca. Ozdabialiśmy bombki specjalnymi farbami z klejem, a następnie brokatem. Wszystkie wyszły piękne i oryginalne.
Zmęczeni, ale w bardzo dobrych nastrojach wróciliśmy do domów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content