Uczymy się kochać naszą Ojczyznę.

Magdalena Michalak uczennica klasy VII b zajęła VII m. w eliminacjach Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego dla Dzieci i Młodzieży.
Konkursy krasomówcze to pielęgnowanie języka ojczystego, kształtowanie szacunku do ojczystej ziemi, kultury i małych ojczyzn, rozbudzanie zamiłowania do pięknego i sugestywnego mówienia oraz kształtowanie umiejętności poprawnego, jasnego i logicznego formułowania myśli. Młodzież dzięki nim poznaje własny region, jego historię, dorobek, zdobywa wiedzę o Polsce i Polakach. Magda w interesujący sposób przedstawiła ciekawe wydarzenia z dziejów Siedlec oraz historię zespołu Chodowiacy, do którego należy od kilku lat.
Uczniowie naszej szkoły kolejny raz dali nam wszystkim powód do dumy. Magda przystąpiła do konkursu pod opieką polonistki p. Ewy Wysockiej.