Kamishibai – Papierowy Teatr

26 lutego 2020 roku uczniowie klasy 5a uczestniczyli w warsztatach Tworzymy teatr obrazkowy zorganizowanych przez Bibliotekę Pedagogiczną w Siedlcach. Kamishibai Papierowy Teatr to teatr obrazkowy wywodzący się z Japonii, wykorzystujący plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą skrzynkę, w której przedstawiane są kolejne fragmenty opowiadania.
Dzieci wysłuchały tekstu prof. Stanisława Czachorowskiego „Pory roku”, a następnie w grupach samodzielnie układały opowiadanie na wybrany przez siebie temat i wykonywały do niego ilustracje. Po zakończeniu pracy każdy zespół prezentował swoje dokonania, wykorzystując zasady teatru kamishibai.
Uczniowie i wychowawczyni klasy 5a – pani Jolanta Batok dziękują paniom: Jolancie Osińskiej-Kurek i Małgorzacie Percińskiej za przeprowadzenie zajęć, które rozwijały kreatywność dzieci i uczyły pracy w grupie.