Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Co roku w pierwszy piątek października, na całym świecie, obchodzony jest „Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia”. Akcja ta propaguje zabawową formę nauczania – uczenia się tabliczki mnożenia. Pomysłodawcą jest Andrzej Grabowski, założyciel Wydawnictwa Karty Grabowskiego. Jest to świetna okazja, aby przypomnieć sobie działania na mnożenie i dzielenie.
Tegoroczna edycja akcji ŚDTM 2020 stworzyła najmłodszym uczniom naszej szkoły możliwość zmierzenia się z wyzwaniem w walce o zaszczytny tytuł „EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA” . Matematyczne zadania były nie lada sprawdzianem wiedzy i umiejętności pod presją czasu. Nasi podopieczni świetnie poradzili sobie z tym zadaniem. W matematycznej zabawie udział wzięły klasy trzecie oraz klasa 2 b. Udało się wyłonić aż pięciu Ekspertów Tabliczki Mnożenia oraz wyróżnić sześć osób doskonale znających tabliczkę mnożenia.
Jesteśmy dumni z naszych uczniów. Dziękujemy nauczycielom za współpracę, gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy wszystkie dzieci do podnoszenia swoich umiejętności i kompetencji w tym zakresie.