Szkolny turniej piłkarski o puchar Dyrektora Sp1

W dniu 13.09.2021 nauczyciele wychowania fizycznego po raz ósmy zorganizowali w naszej szkole Międzyklasowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1.
W turnieju uczestniczyło pięć drużyny, złożonych z uczniów poszczególnych klas. Mecze trwały po 6 minut, a zespoły grały systemem „każdy z każdym”. Po niezwykle emocjonujących pojedynkach udało się określić miejsca poszczególnych klas.
Wyniki poszczególnych meczy w turnieju:
8b – 7c (2:0)
5a – 4a (0:1)
7b – 8b (2:2)
7c – 5a (0:0)
4a – 8b (1:0)
5a – 7b (0:1)
7c – 4a (0:2)
8b – 5a (1:1)
7b – 7c (1:1)
4a – 7b (1:0)
Tabele turnieju:
1. 4a: 12 pkt (5:0)
2. 8b: 5 pkt (5:4)
3. 7b: 5 pkt (4:4)
4. 5a: 2 pkt (1:3)
5. 7c: 2 pkt (1:5)
Turniej okazał się bardzo wyrównany a największa niespodziankę sprawiła klasa 4a, która była najmłodsza grupą biorącą udział w zawodach. Dzieki doskonałej grze w obronie, nie stracili żadnej bramki, oraz skutecznosci w ataku nie mieli sobie równych i wygrali wszystkie pojedynki. Zasłużenie zdobyli pierwsze miejsce oraz puchar ufundowany przez Panią Dyrektor Magdalenę Olszewszka -Silną.
Drugie miejsce przypadło klasie 8b, którzy wywalczyli je tylko dzięki temu, iż ich bilans bramek okazał się lepszy niż u klasy 7b.
Między czwarty a piątym miesjcem była identyczna sytuacja, obie drużyny zanotowały taki sam dorobek punktowy, bezpośredni mecz między nimi zakończył się remisem i tylko dzięki lepszemu bilansowi bramek czwarte miejsce przypadło klasie 5a. Piate miejsce zajeła więc klasa 7c
Klasa 4a wystąpiła w następującym składzie: Błażej Pilarczyk, Wiktor Wyszomierski, Sebastan Krakuzewicz, Szymon Podniesiński, Tobiasz Kazimierczak.
Wszystkie osoby, które wystąpiły w turnieju zdobyły punkty do rankingu na najlepszego sportowca szkoły, a drużyny otrzymały punkty do rankingu na najlepsza klasę.
Wszystkim startującym serdecznie dziękujemy, gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w następnych turniejach.

Skip to content