Basket Forever

Rozgrywki międzyklasowe cieszą się ogromną popularnością o czym można było przekonać się w dniu 14 marca bieżącego roku. Każdy kto był na sali gimnastycznej po godzinie 14.30 mógł się przekonać, że turnieje rozgrywane w formie rywalizacji miedzyklasowej cementują przyjaźnie, scalają klasy, uczą współdziałania w grupie oraz rozwijają samoocenę.

Zaproponowana forma rywalizacji sportowej przyciągnęła około 40 uczestników z 6 klas. W związku z dużą liczbą zgłoszonych klas, turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym”. Zespoły miały do rezegrania po 5 meczów a każdy pojedynek trwał 6 minut.

Bezapelacyjnie najlepszymi umiejętnościami koszykarskimi, zaangażowaniem i współpracą wykazała się klasa 8b wygrywając swoje wszystkie spotkania. Drugie miejsce zajęła klasa 6a. Trzecie miejsce przypadło w udziale klasie 7c, która grała samymi dziewczętami (klasa sportowa – profil koszykówka).

Klasa 8b wystąpiła w następującym składzie: Zuzanna Pieńkowska, Kajetan Tomaszewski, Natalia Nowak, Krystian Wojtczuk, Adam Świętochowski.

Konkurs na „Najlepsza klasę” powoli dobiega końca, zostało rozegranych 4 z 6 konkurencji. Na prowadzeniu utrzymała się klasa 4A która zdobyła 26 punktów, drugie miejsce zajmuje klasa 6a z 24 punktami, a trzecim stopniu podium znajduje się klasa 7a, która zgromadziła 20 punktów,

Wszystkim drużynom dziękujemy za przybycie, gratulujemy zwycięzcom i serdecznie zapraszamy na kolejne rozgrywki z cyklu „Najlepsza Klasa” oraz „Najlepszy Sportowiec”.

Nauczyciele wf-u

Foto. I. Dyć

Skip to content