Gra terenowa klas pierwszych

Dzieci z klasy 1A i 1B wraz z wychowawcami zostały zaproszone do gry  terenowej, potocznie zwanej podchodami. Jej celem było pogłębienie relacji wewnątrz grupy, włączenie dzieci ze specjalnymi potrzebami w akcje organizowane w szkole, zacieśnienie więzi między dziećmi oraz rozwijanie kompetencji społecznych.

Grę prowadzili wychowawcy wraz z nauczycielami współorganizującymi. Zaangażowani zostali także uczniowie z klas starszych, którzy służyli swoją pomocą młodszym kolegom. Spisali się znakomicie.

Zadaniem pierwszaków było odnalezienie, sprytnie ukrytych, zadań, a następnie ich rozwiązanie. Podczas podchodów dzieci poznawały bliżej osoby pracujące w szkole oraz różne zakątki naszej placówki. Uczniowie dowiedzieli się, że  pani Magdalena Olszewska-Silna, dyrektor szkoły,

w dzieciństwie planowała zostać sportowcem; wielka sympatią darzyła książkę pt. „ Dzieci z Bullerbyn”, a dziś uwielbia „Małego księcia”. Szkolny sekretariat nie stanowi już tajemnicy, dzieci poznały pracujące tam panie i wiedzą czym się zajmują. Pierwszaki odwiedziły także pracowników szkolnej stołówki, gdzie poszerzyły swoją wiedzę o zdrowym odżywianiu.

Motywacja do działania była ogromna. Towarzyszące emocje, z pewnością sprawią, że wspomnienia o wspólnej zabawie na długo pozostaną w pamięci wszystkich. Uczniowie klas pierwszych pokazali, że potrafią razem bawić się i współpracować.

Foto: P. Hardej, M. Matyszczak, M. Mazur, J. Mendza

Skip to content