Pożegnanie klas ósmych

Co dzień, gdy przejdziesz próg,
Jest tyle dróg, co w świat prowadzą
I znasz sto mądrych rad,
Co drogę w świat wybierać radzą…
I wciąż ktoś mówi Ci,
Że właśnie w tym tkwi sprawy sedno,
Byś mógł z tysiąca dróg
Wybrać tę jedną.”

Wojciech Młynarski

22 czerwca 2023 r. kolejny rocznik absolwentów pożegnał mury naszej szkoły.

Dyrektor szkoły, pani Magdalena Olszewska- Silna podziękowała uczniom, nauczycielom i rodzicom za zaangażowanie, podkreśliła, że miniony rok szkolny był pełen wyzwań, sukcesów i wzajemnej inspiracji. Przewodnicząca Rady Rodziców, pani Magdalena Dołęga  podziękowała dyrekcji i nauczycielom, podkreśliła trud, zaangażowanie i wytrwałość. Przewodniczący Samorządu Szkolnego, Olivier Jastrzębski, uczeń klasy 8a podziękował Radzie Pedagogicznej za wspólnie spędzone lata, za poświęcony czas, za dobre słowa, które pozwalały uczniom uwierzyć we własne siły. 

W części artystycznej mogliśmy usłyszeć m.in. fragmenty wierszy: ,,Do zobaczenia w dorosłym życiu” Tadeusza Fiedorowicza, ,,Przesłanie Pana Cogito” Zbigniewa Herberta i piosenki, których tematyka nawiązywała do rozstań, ale i nowych wyzwań.

W imieniu uczniów klas siódmych podziękowania dla pedagogów za każdy dzień edukacji, za radość z sukcesów, wsparcie w trudnych chwilach i nieustającą motywację do zdobywania wiedzy wyraziła Zuzanna Duda, uczennica klasy 7a. Kolejnym punktem programu były słowa pożegnania wypowiedziane przez przedstawicieli klas siódmych skierowane do starszych kolegów, którzy kończą szkołę

Podniosłą chwilą podczas uroczystości było ślubowanie uczniów klas ósmych i przekazanie sztandaru swoim młodszym kolegom. Rotę ślubowania rozpoczęły słowa:
„My,  absolwenci Szkoły Podstawowej nr 1 im. KEN w Siedlcach  – Ślubujemy! Godnie  reprezentować imię szkoły, dbać o piękno mowy ojczystej, szanować symbole narodowe.”
Po ceremonii ślubowania i przekazania sztandaru nastąpił moment  wręczenia świadectw, nagród, dyplomów uczniom klas ósmych i siódmoklasistom. Nie zabrakło również pamiątkowych zdjęć. Na zakończenie uroczystości pani dyrektor, Magdalena Olszewska- Silna życzyła wszystkim uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły słonecznych i bezpiecznych wakacji. Po akademii odbyły się ostatnie spotkania uczniów klas VIII z wychowawcami. Przed absolwentami nowe wyzwania. Kolorową krainę dziecięcych marzeń coraz częściej przesłaniać będzie niełatwa codzienność. Wierzymy, że uczniowie Jedynki będą powracać myślą do wspólnych chwil, do spędzonych wspólnie lat w murach naszej szkoły. Rozstajemy się słowami ,,Piosenki absolwenta”:

,,Do widzenia przyjaciele,

Wspólnych spraw mieliśmy wiele.

Dziś ta nitka się urywa,

coś się kończy, a coś się zaczyna.

Do widzenia…”

Uroczystość przygotowały: pani Jolanta Batok, pani Agnieszka Karpińska, pani Weronika Paczuska, pani Małgorzata Rudnicka. Opiekę nad pocztem sztandarowym sprawował pan Paweł Kuligowski. Dekorację wykonały: pani Katarzyna Buzuk i pani Agnieszka Tomczyk Gajewska, nagłośnienie pan Andrzej Wojtowicz i uczniowie klasy 7a- Michał Chromiński i Oliwier Rzążewski, relacja fotograficzna, pani Elwira Markowska, organizacja widowni, pan Ireneusz Dyć.

tekst: J. Batok

zdjęcia: E. Markowska

Skip to content