Spektakl „Bestia”

Dnia 28 września br. uczniowie kl. 7 i 8 z wychowawcami obejrzeli w CKiS w Siedlcach  spektakl profilaktyczny pt. „Bestia”. Scenariusz napisała p. Malina Prześluga, reżyseria i muzyka autorstwa Roberta Protasewicza. W spektaklu występują młodzi aktorzy Teatru ES.  Choreografia: Dominik Bobryk, przygotowanie wokalne: Agnieszka Wilczyńska.

Spektakl o młodzieży dla młodzieży opowiada zwykłą historię w pewnej placówce.
Widzimy rywalizację młodzieżowych „kast”. Każdy z młodych  ludzi w różny sposób próbuje zamaskować swój smutek i poczucie wyobcowania. Młodzież z subkultury emo pisze mroczne wiersze, „Kicie” chwalą się manikiurem, „Głąby” prężą muskuły. Do klasy trafia „Nowa”, która chce zaprzyjaźnić się z Bestią. Oglądamy rzeczywistość taką, jaka jest – często niewesołą , przykrą, upokarzającą, fundowaną nastolatkom przez dorosłych. Młodzież dorasta w poczuciu, że jest zepsuta, zła, niepasująca do reszty świata.

Sztuka nie ma gotowych rozwiązań, nie moralizuje, ale daje nadzieję. Możemy coś zmienić, jeśli zaczniemy ze sobą rozmawiać, jeśli tylko spróbujemy być dla siebie dobrzy.

Rodzice – zauważcie swoje dzieci i zacznijcie z nimi rozmawiać!

Cenny spektakl profilaktyczny dla uczniów klas 7-8, rodziców i  nauczycieli.

Tekst – Pedagog, p. Kinga Domańska

Okładka – Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce