Podsumowanie szkolnego projektu „Mój Anioł Stróż”

Do projektu „Mój Anioł Stróż” w formie /przestrzennej pracy plastycznej/ przystąpiło 56. uczniów z klas: 1-6 Szkoły Podstawowej nr 1 im. KEN w Siedlcach.
Najwięcej, bo aż 15. Aniołów przybyło z klasy Ia, z klasy Ib- 10. Aniołów Stróżów zagościło w naszej szkole, klasa Ic i IIa- zaprosiła do nas po 7. Aniołów Stróżów. Klasy- 3a i 5a po 6. Aniołów, 6c – 4. Aniołów Stróżów. Tak liczny „orszak anielski” można było podziwiać na wystawie zorganizowanej w holu szkolnym, na parterze.
Wszystkie prace były fantastyczne i niepowtarzalne. Uczniowie wykazali się niezwykłą wyobraźnią, pomysłowością, starannością i precyzją wykonania projektu, korzystając z różnorodnych materiałów i technik. Glina, pióra, włóczka, guziki, papier kolorowy i brokat połączone z dużym zaangażowaniem i pomysłowością, dały niezwykły efekt i pozwoliły nam przez chwilę zajrzeć za kulisy nieba…Wszystkie projekty zasługują na pochwałę i ocenę celującą z religii. W drugiej kategorii wiekowej – klas VII-VIII do projektu /w formie literackiej/- modlitwy lub wiersza do Anioła Stróża przystąpiło 4 uczniów: z kl. VIIIa -troje uczniów, z kl. VIIa -jeden uczeń
Wszystkie prace były piękne pod względem literackim i poprawne teologicznie. Wyrażały wdzięczność Aniołom z opiekę, ochronę przed złem, pośrednictwo w modlitwie i orędownictwo u Boga.
Tekst i zdjęcia: Tatiana Jastrzębska

Skip to content