III miejsce w Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

27 marca 2024 roku w Szkole Podstawowej nr 5 w Siedlcach odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju w Ruchu Drogowym. Organizatorem turnieju byli: Komenda Miejskiej Policji w Siedlcach, Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Siedlcach oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Siedlcach. W turnieju tym nie zabrakło reprezentacji naszej szkoły.
Zmagania odbywały się zespołowo w dwóch kategoriach wiekowych: grupa I, uczniowie w wieku 10-12 lat, składająca się z czterech osób (dwie dziewczynki i dwóch chłopców) oraz grupa II, uczniowie powyżej 12 lat, składająca się z trzech osób.
W pierwszym etapie rywalizacji uczniowie rozwiązywali test ze znajomości przepisów ruchu drogowego. Następnie musieli wykazać się świetną techniką jazdy i pokonać tor przeszkód na rowerze.
Obie nasze drużyny zajęły wysokie 3 miejsca w końcowej rywalizacji.
W grupie I wzięli udział: Lena Najmoła, Antonina Babicz, Oliwier Wrobel, Miłosz Kamiński. Natomiast w grupie II szkołę reprezentowali: Michał Chromiński, Filip Troszyński, Igor Lemieszek.
Wszystkim laureatom gratulujemy!

Tekst i zdjęcia: Mariusz Poślada