Osiągnięcia w konkursie „Miejsca Pamięci Narodowej w Siedlcach”

15 maja w Archiwum Państwowym w Siedlcach odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników konkursu organizowanego przez SCDiDN „Miejsca Pamięci Narodowej w Siedlcach”. Wzięli w nim udział uczniowie siedleckich gimnazjów i szkół podstawowych, którzy pod kierunkiem nauczycieli historii zbierali informacje dotyczące pomników i płyt pamiątkowych w Siedlcach oraz osób i wydarzeń na nich upamiętnionych. Nasza szkoła może pochwalić się dużymi osiągnięciami. II miejsce zajęły uczennice klasy 3c – Maria Kurkus i Julia Wojtowicz, III miejsce uczeń klasy 2c – Miłosz Markowicz. Nagrody zostały wręczone przez Prezydenta Miasta Siedlce – pana Wojciecha Kudelskiego.  Spotkaniu towarzyszył pokaz dawnych dokumentów, młodzież miała też możliwość zwiedzenia magazynów archiwalnych. Uczniów do konkursu przygotowała pani Małgorzata Woźnica.

Skip to content