Relacja z wycieczki do Włoch

W dniach 26.05 – 01.06.2014 roku młodzież z naszej szkoły uczestniczyła w wycieczce edukacyjnej do Włoch. Celem wycieczki było poznanie kultury i zabytków Wiednia, San Marino, Wenecji i Rimini oraz kształtowanie zdolności językowych. Po pierwszym noclegu w Czechach, w drodze do Włoch oglądaliśmy zabytki Wiednia: Hofburg, Operę Wiedeńską, Parlament, Kościół Wotywny i Plac Zamkowy. Następnego dnia odwiedziliśmy Republikę San Marino, gdzie oglądaliśmy jej zabytki z Bazyliką del Santo, bramą Św. Franciszka i parlamentem. Następny dzień spędziliśmy na plaży w Rimini, gdzie kąpaliśmy się w promieniach słońca i wodach Morza Adriatyckiego oraz graliśmy w piłkę siatkową. Kolejny dzień spędziliśmy w Mirabilandi – największego we Włoszech parku rozrywki. W drodze powrotnej zwiedziliśmy Wenecję. Jedną z atrakcji było przepłynięcie łodzią po Canale Grande, skąd podziwialiśmy najpiękniejsze zabytki Wenecji. Następnie zwiedziliśmy Bazylikę i Plac Św. Marka, Pałac Dożów, Most Westchnień, Most Rialto i wiele innych historycznych miejsc. W czasie wycieczki towarzyszył nam pilot wycieczki Pan Waldemar Szmurło, który przekazał nam wiele ciekawych informacji historycznych, za co bardzo dziękujemy. Dziękujemy również panom Darkowi i Leszkowi – kierowcom z firmy Eurotrans, którzy bezpiecznie dowozili nas we wszystkie miejsca oraz pani Agnieszce Romanowskiej z firmy AGATOUR, dzięki której wycieczka się odbyła.
Wszyscy wróciliśmy pełni wrażeń i chęci do dalszego poznawania tego pięknego kraju, a Was zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Opiekunowie: Agnieszka Tomczyk – Gajewska, Andrzej Wojtowicz