U Papcia Chmiela i nie tylko

W dniu 8 grudnia 2015r. uczniowie klas: If, Ic, IIa i IIf pod opieką p. Renaty Soćko, Katarzyny Ozdoby i Agnieszki Gajewskiej-Tomczyk byli na wycieczce w Warszawie.
Zwiedzaliśmy Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego, w którym nasi uczniowie mogli spotkać się z prawdziwą sztuką współczesną i podziwiać wiele ciekawych wystaw współczesnych malarzy m.in. wystawę inaugurującą cykl prezentacji komiksu „Galeria Komiksu – Papcio Chmiel i jego podopieczni”.
Kolejnym etapem naszej wycieczki była uczta naukowa w Centrum Nauki Kopernik, gdzie nasi uczniowie mówili nie ma nic lepszego, niż eksperymentowanie, dotykanie, obserwowanie…. Jak powiedział wielki Albert Einstein: „Ważne jest, by nigdy nie przestać pytać. Ciekawość nie istnieje bez przyczyny. Wystarczy więc, jeśli spróbujemy zrozumieć choć trochę tej tajemnicy każdego dnia. Nigdy nie trać świętej ciekawości. Kto nie potrafi pytać, nie potrafi żyć”.
Wycieczka szkolna to naprawdę fantastyczny czas na złapanie oddechu od zwykłych spraw, trudu dnia codziennego, dlatego ostatnim przystankiem naszej wyprawy był wieczorny spacer po przepięknej Warszawskiej Starówce, gdzie mogliśmy podziwiając świąteczne iluminacje poczuć magię nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.
Pełni wrażeń i ciekawych wspomnień wróciliśmy do naszych ukochanych Siedlec.

Relacja Renata Soćko

Skip to content