Gra Miejska – Siedlce bliskie, znane, nieodkryte

24 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w imprezie przygotowanej przez Samorządowe Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach „Siedlce bliskie, znane, nieodkryte”. Gra miejska adresowana była do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Publiczne Gimnazjum nr 1 reprezentowały aż 3 zespoły w składzie: Magdalena Karpińska, Jakub Omelańczuk, Sebastian Szlaski z klasy 2a, Weronika Czapska, Katarzyna Kordecka, Dominika Jońska z klasy 3a, Piotr Mokrzecki, Maciej Silny, Aleksandra Wysokińska z klasy 3d. Grupami opiekowali się nauczyciele historii – p. Małgorzata Woźnica, p. Agnieszka Karpińska i p. Sławomir Strus. Celem zabawy było propagowanie wiedzy na temat naszego miasta, poznanie jego historii, topografii, osób, które odegrały istotną rolę w jego dziejach. Zespoły otrzymały do wykonania zadania, rozwiązując je, poruszały się po wyznaczonej przez organizatorów trasie i korzystały z różnych źródeł historycznych zgromadzonych w Miejskiej Bibliotece Publicznej, Muzeum Regionalnym, Archiwum oraz w Pałacu Ogińskich. Wszyscy otrzymali mapę obszaru, po którym się poruszali, kartę do gry oraz wskazówki. Dzięki udziałowi w imprezie młodzież, bawiąc się, pogłębiła wiedzę o naszym mieście. Organizatorom dziękujemy za perfekcyjne przygotowanie imprezy. Z niecierpliwością czekamy na wyniki.