Sukces recytatorski Joanny Barcińskiej

Z satysfakcją informujemy, że uczennica klasy 3a – Joanna Barcińska – zajęła II miejsce w międzyszkolnym konkursie recytatorskim z okazji Roku Czesława Miłosza.
Konkurs został zorganizowany przez Samorządowe Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach ramach projektu edukacyjnego „Obchody Roku Czesława Miłosza w Siedlcach” pod patronatem Prezydenta Miasta Siedlce oraz Mazowieckiego Kuratora Oświaty w Warszawie. Współorganizatorami przedsięwzięcia są Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza Oddział Siedlecki przy Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym i Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach.
Konkurs odbył 10 listopada 2011 r. o godz. 10.00 w Sali Białej Miejskiego Ośrodka Kultury. Uczestnicy zaprezentowali swoje interpretacje poezji wybitnego polskiego poety. Z naszego gimnazjum do etapu międzyszkolnego zakwalifikowały się trzy uczennice wyłonione w eliminacjach szkolnych: Joanna Barcińska z kl. 3 a (I miejsce), Agata Dobosz z kl. 3a (II miejsce), Edyta Kobylińska z kl. 3g (III miejsce). Jury doceniło występ Asi, która zaprezentowała wiersz pt. „Piosenka o końcu świata”. Uczennicę do recytacji przygotowała p. Jadwiga Chomacka. Gratulujemy sukcesu.
Nagrody i dyplomy zostaną wręczone uczestnikom 18 listopada o godz. 13.30 w Miejskim Ośrodku Kultury w czasie konferencji popularnonaukowej podsumowującej realizację projektu.
Przypominamy, że Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, przekonany o szczególnym znaczeniu dorobku twórczego Czesława Miłosza dla dziedzictwa narodowego i światowego, ogłosił rok 2011 Rokiem Czesława Miłosza. W tym roku przypada 100. rocznica urodzin poety.
Została ona wpisana do kalendarium rocznic obchodzonych przez UNESCO. Rok Miłosza świętowany jest nie tylko w Polsce, ale też na Litwie, w USA, we Francji, w Chinach, Indiach, Izraelu, Rosji i w innych krajach.