Wyjazd Mikołajkowy do Warszawy

Dnia 4 grudnia klasy 1a i 4b wraz z wychowawcami – p. Ewą Bazylczuk i p. Katarzyną Michalak udały się na wycieczkę do Warszawy. W planach było zwiedzanie Stadionu Narodowego, wizyta w Zamku Królewskim oraz wizyta w Pijalni Czekolady Wedel.
Pomimo, że pogoda tego dnia nie sprzyjała, wszyscy byli ciekawi atrakcji. Pierwsze czekały na Stadionie. Po dotarciu do środka dołączył do nas pan przewodnik i oprowadził nas po stadionie i różnych pomieszczeniach, w których nasi piłkarze spędzają czas przed meczem. M.in. zobaczyliśmy pomieszczenie, w którym stały ławki rezerwowych oraz szatnię, gdzie najwięcej emocji wzbudziły wiszące tam oryginalne koszulki reprezentacji Polski, szczególnie koszulka Roberta Lewandowskiego. Następnie, już bez przewodnika, weszliśmy na punkt widokowy, skąd dokładnie widać cały stadion.
Kolejnym punktem programu był Zamek Królewski. Pani przewodnik ciekawie opowiedziała nam historię każdej z komnat królewskich oraz znajdujących się w nich różnych mebli i obrazów. Także dużo czasu poświęciła na ostatniego króla Polski – Stanisława Augusta Poniatowskiego zamieszkującego Zamek Królewski za czasów swojego panowania. Uczniom najbardziej podobała się komnata, gdzie król przyjmował gości, bardzo też zaciekawił ich tron i miejsce dla gości.
Jako ostatnią odwiedziliśmy Pijalnię Czekolady Wedel. Na miejscu uczniowie usiedli przy stolikach i pracownik Pijalni „zabrał ich w podróż czasie”. Opowiadał o Karolu Wedlu, założycielu jednej z najsłynniejszych firm produkujących czekoladę. Następnie uczniowie degustowali pitną czekoladę i musieli zgadnąć jaki rodzaj piją. Nie wszystkim się to udało, ale czekolada smakowała. Później wszyscy dostali czekoladowe bombki oraz specjalne mazaki, którymi dekorowali bombki. Na koniec ukazały się prawdziwe dzieła sztuki. Na zakończenie uczniowie dostali jeszcze słodkie upominki.
Nadszedł czas powrotu do domu. W znakomitych humorach i (jeszcze) pełni energii uczniowie wrócili do domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content