„Ku wolności” – koncert profilaktyczny

„Jeśli masz w sobie miłość, to nie potrzebujesz nic więcej zyskać”

Dnia 13 września 2018 r. w Centrum Kultury i Sztuki Scena Teatralna Miasta Siedlce odbył się wspaniały, interaktywny koncert profilaktyczny „Ku wolności”, na który zaproszeni zostali uczniowie klas VII, VIII oraz gimnazjaliści z naszej szkoły. Wykonawcami koncertu byli Jacek Zajkowski i Piotr Zalewski, tworzący świetnie brzmiący duet pod nazwą „Wyrwani z niewoli”. Pod wielkim wrażeniem tego znakomitego przekazu byliśmy wszyscy: nauczyciele oraz uczniowie. Natomiast aktywność i szczery entuzjazm uczestniczących w wydarzeniu młodych ludzi zachwycił raperów – Piotra i Jacka.
Poruszyli oni podczas spotkania bardzo ważne, a zarazem trudne tematy. Przede wszystkim kwestię braku akceptacji rówieśniczej oraz lęku przed odrzuceniem; nienaturalne dążenie do idealnego wyglądu; brak zrozumienia i wsparcia przez najbliższych; szukanie pocieszenia w ryzykownych zachowaniach i eksperymentowanie z substancjami psychoaktywnymi. Ich własne świadectwo oparte było na mocnych, ponadczasowych wartościach, takich jak wiara, rodzina oraz miłość.
Z koncertu wyszliśmy przekonani, że każdy z nas potrzebuje prawdziwej miłości, bliskości i zrozumienia, dodatkowo „naładowani” pozytywną energią, unoszącą się w powietrzu podczas całego spotkania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content