MŁODZI DEMOKRACI

Dnia 27.11.2018r Samorząd Uczniowski zorganizował debatę poświęconą niepodległości Polski. Wzięli w niej udział uczniowie klas VII, VIII i III gimnazjum, wice dyrektor szkoły Jadwiga Chomacka i opiekunowie samorządu. Musimy przyznać, że czas spędzony w gronie rówieśników należy zaliczyć do udanych. Została poruszona historia narodu polskiego w dążeniu ku niepodległości, obchodzenie wczoraj, dziś w przyszłości święta 11Listopada, w jaki sposób Polonia czci bohaterów narodowych i jakie wartości przekazuje młodemu pokoleniu, dlaczego warto przekazywać tradycje, co noszą w sercach Polacy, ile wysiłku kosztuje demokracja i dlaczego z dumą spoglądamy na naszą historię? Te i inne tematy uruchomiły merytoryczną dyskusję. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy.