Pierwszy Dzień Wiosny

W czwartek 21.03.2019r. świętowaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Tego dnia także obchodziliśmy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. W związku z tym odwiedziła nas jedna z mam i zapoznała dzieci z prezentacją dotyczącą osób chorych na tą wadę wrodzoną. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach, zgłaszały się i pokazały swoją integrację z osobami z Zespołem Downa przez założenie dwóch różnych skarpetek.
Odbył się również konkurs, w ramach którego został wybrany król i królowa wiosny, komisja wraz z Panią Dyrektor Magdaleną Olszewską- Silną na czele brała pod uwagę kolorystykę stroju oraz dodatkowe elementy. Został także rozstrzygnięty konkurs na Marzannę wykonaną najciekawszą techniką.
Aby przywitać wiosnę wyruszyliśmy do parku, tam szukaliśmy jej zwiastunów, braliśmy udział w zawodach, śpiewaliśmy piosenki oraz graliśmy na instrumentach, część z nich dzieci wykonały samodzielnie. W przegonieniu zimy pomogły nam transparenty z hasłami: Witaj Wiosno! Wiosnę dziś witamy, Panią zimę żegnamy! Witaj wiosno, żegnaj zimo! Witaj Wiosno, kolorowa i radosna!
Dzieci opuściły szkołę z uśmiechem na twarzy i w „wiosennych” nastrojach. We wspólnym świętowaniu brały udział następujące klasy: 1a,1b, 1c, 2a i 2b.