Klasy trzecie zwiedzają Warszawę

Dnia 17 listopada 2021 r. uczniowie klas trzecich pod opieką nauczycieli p. Małgorzaty Bielugi, p. Pauliny Hardej, p. Beaty Pniewskiej wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Pobyt w stolicy rozpoczęliśmy od wizyty w Polskim Związku Niewidomych, gdzie uczniowie uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych „Laboratorium Ciemności”. Zrozumienie i zauważenie potrzeb innych to dla każdego ważna lekcja życia społecznego. Jak radzą sobie osoby niewidome, słabowidzące i jak im pomagać? Uczniowie mieli okazję poznać sposób pisania i czytania osób niewidomych przy użyciu pisma Braille’a. Obejrzeli film rysunkowy „N jak niewidomy”, dzięki któremu dowiedzieli się jak pomóc osobie niewidomej przypadkowo spotkanej na ulicy. Wycieczkę zakończył 2-godzinny pobyt w Centrum Nauki Kopernik, jednej z najnowocześniejszych europejskich instytucji promującej naukę poprzez zabawę i doświadczenia. Przekonaliśmy się, że nauka to wciągająca i fascynująca przygoda. Czas w tym niesamowitym miejscu minął nam nieubłaganie szybko. Z niecierpliwością czekamy na kolejną wycieczkę!!!